Ukázková lekce

Nová rodina pro Jiftácha

Nejsi přihlášený, odpovědi se neukládají

Velká změna Lois

Lois vyrůstala v americké rodině. Její domov byl trochu jako Jiftáchův. Také Lois byla ze své rodiny nešťastná. Narodila se nechtěná. Nikdy nepoznala svého pravého tátu. Muž, který si říkal její táta, ji vůbec neměl rád. Loisina máma se dokonce snažila o potrat, aby se Lois zbavila. Lois se cítila odmítnutá celou rodinou. Připadalo jí, že je špatná a k ničemu se nehodí.

Lois měla moc krásný hlas a také se naučila hrát na klavír. Uměla to opravdu dobře a účastnila se dokonce soutěží. Ale její táta se nikdy nepřišel podívat, jak hraje.

Jednoho dne se ale Lois změnil celý život. Slyšela úžasnou zprávu z Bible. Velký Bůh, který vytvořil hvězdy, zemi a celý vesmír, ji miluje! Bůh miluje Lois. Přesně to je napsáno v Bibli. Čteme tam, že Bůh miloval svět (to znamená každého na světě). Miloval svět tak moc, že dal svého jediného syna, Pána Ježíše Krista, aby byl potrestán za naše hříchy. Ježíš zemřel na kříži, aby nám mohl odpustit, dát věčný život a udělat nás svými dětmi.

„Bůh mě miluje! Mám nějakou cenu! Jsem pro Boha vzácná!“ Lois tomu uvěřila. Poprosila Boha, aby jí odpustil její hříchy a přijal ji do své milující rodiny.

Loisina americká rodina byla pořád stejná. Stále ji neměli moc rádi. Ale uvnitř byla Lois mnohem šťastnější. Měla takovou radost, že začala vyprávět i dalším lidem o Bohu a o Pánu Ježíši. Když Lois vyrostla, našla si manžela a spolu s ním cestovala do cizích zemí. Všude, kam přijeli, vyprávěli lidem o Boží lásce.

Protože Lois uměla krásně zpívat, nemusela o Ježíši jen vyprávět. Zpívala lidem o Boží lásce a její píseň letěla vzhůru jako ptáček.

zpět

Hledej a najdi

Používáte zastaralý prohlížeč, který neumí stránky správně zobrazit.

Použijte prosím jiný prohlížeč.